Založ si blog

„Urazený“ Korčok

Áno, Igor Matovič je kontroverzný, dá sa mu všeličo vyčítať…ale…Uznajme si, bez dlhých rečí a vymenúvania faktov, že Európska únia v otázke zabezpečovania vakcín svojim obyvateľom zlyhala. V takomto prípade sú úplne legitímne kroky národných vlád, vedúce k zabezpečeniu dostatočného množstva vakcín alternatívnymi spôsobmi. Bolo by dobré, keby sa otázka ruskej vakcíny odpolitizovala, a prestali by ju liberálne kruhy považovať za nástroj hybridnej vojny. Liberáli sa totiž boja všetkého, čo prichádza z východu, ako čert svätenej vody. Myslím si, že posúdenie ruskej vakcíny Sputnik V je v Bruseli EMA-ou /European Medicine Agency/ naschvál zdržované. Keď viazne dodávka už schválených vakcín, keď EMA Sputnik neposudzuje, preskúmajme ho my sami. Ak na to nemáme licencované laboratórium, nech nám ho posúdia Maďari a začnime očkovať. Skoré vytvorenie kolektívnej imunity je jedinou cestou k otváraniu sa a k znižovaniu počtu obetí.
Nesmieme zabudnúť, že všetky spoločenské procesy sa odohrávajú na pozadí antagonizmu konzervatívnej a liberálnej filozofie. Jasne to vidieť aj v našej vláde. Deliaca čiara vedie na jednej strane medzi konzervatívnym OĽANO a Sme rodina, a liberálnou SaS a Za ľudí.
Je teda samozrejmé, že minister Korčok odmieta ruskú vakcínu z princípu. A nielen to. Svojim probruselským a proamerickým liberálnym postojom zašiel tak ďaleko, že zpochybňuje význam V4 pre Slovensko. Naša krajina tvorí 1% z obyvateľstva únie. Ak chceme v Bruseli niečo presadiť, ak chceme, aby bolo náš hlas počuť, musíme platformu V4 podporovať . S našimi bezprostrednými susedmi nás spája nielen história, ale aj spoločná kultúra a spôsob života, hodnoty…. Ak o to nechceme prísť, ak nechceme, aby nás Brusel v hodnotových otázkach úplne prevalcoval, musíme držať s našimi susedmi . Je zjavné, že máme s nimi oveľa viac spoločného ako s národmi v západnej polovici kontinentu.
Naše ministerstvo zahraničný ch vecí sa opakovane neprívetivo vyjadrovalo na adresu našich južných susedov. Od pánov Korčoka a Klusa ani iné neočakávam. V tomto kontexte je však absolútne pochopiteľné, prečo Igor Matovič zobral so sebou do Budapešti poslanca Gyimesiho a nie niekoho z Korčokových ľudí. Domnievam sa, ze minister Korčok by vzhľadom na jeho inkompatibilitu s konzervatívnym videním maďarského vedenia, nevybavil v Budapešti nič.
Pán Minister Korčok sa vyjadril, že jeho ministerstvo je lojálne voči Slovenskej republike a vždy zastáva jej záujmy. O aké záujmy ide? O tie, ktoré považuje tento liberálny, probruselský amerikanofil za správne? Ďakujem neprosím si, a myslím, že nie som sám.
Už len na odľahčenie…Nepopieram, z východu prišlo v priebehu dejín do strednej Európy aj mnoho zlého. Ale mnohokrát sme sa obrátili aj na západ so žiadosťou o pomoc. Mnohokrát sme boli odmietnutí, a keď pomocná ruka prišla, nikdy to nebolo zadarmo. Nakoniec aj vládcovia Veľkej Moravy sa obrátili so žiadosťou o písmo a sprostredkovanie viery na západ, a keď boli odmietnutí, kultúrny pokrok prišiel z Konštantinopolu v podobe bratov Cyrila a Metoda. Áno, nepopieram, v priebehu dejín sme sa jednoznačne zaradili do tzv. západného kultúrneho okruhu, avšak tento tiež nie je jednoliaty. Medzi krajinami strednej a západnej Európy je veľa jemných rozdielov, vyplývajúcich z histórie. Snažme sa teda o vytvorenie prosperujúcej Európy založenej na silných národných štátoch, nie o vytvorenie Spojených štátov európskych, kde nám budú z bruselského centra nanucované vízie liberálneho vedenia. S pánmi Korčokom, Klusom a Valáškom, s ich jednofarebným proamerickým, probruselským liberálnym videním sveta sa nám to nepodarí. Igor Matovič narobil veľa chýb, ale v tomto kontexte je jeho cesta do Budapešti, a zloženie jeho delegácie úplne pochopiteľné. Prajem nám všetkým, aby bol Sputnik V čo najskôr posúdený a odpolitizovaný. Do skorého očkovania, priatelia!

Hnoj v TV kultúre

28.03.2021

Prejdem in medias res. Do roku 1989 sme tu mali „monokultúru“ odsúhlasenú socialistickými cenzormi. Jej úlohou bolo vychovávať socialistického človeka, uvedomelo kráčajúceho k svetlým, komunistickým zajtrajškom. Jednoznačne to bolo na škodu, lebo pluralita kultúry, umenia, je na prospech celej spoločnosti. V roku 1989 prišla zmena. Konečne! Otvorili sa nové horizonty, [...]

Ja to vidím takto, a čo Ty, liberál?

27.02.2021

Vývoj dejín prebieha v cykloch, ktoré sú zavŕšené revolúciou. Kráčame teda od revolúcie k revolúcii. Spoločnou črtou je, že zakaždým dôjde k zmene vlastníctva výrobných prostriedkov. V medzi revolučnom období vždy zosilnie a zbohatne nová triedna vrstva natoľko, že má guráž násilne, revolučne si vytvoriť lepšie spoločenské podmienky pre [...]

Pendleri, Covid a hystéria

21.04.2020

Začnem snáď trocha od konca. Slovenské zdravotníctvo sledujem už niekoľko dekád a som svedkom jeho viacerých zmien. Zažili sme obdobie degradácie titulov na Trnavskej univerzite, kde na fakulte Ošetrovateľstva ľudia bažiaci po uznaní, absolventi Lekárskej fakulty s titulom MUDr., získavali tituly vysokoškolského docenta a profesora nepomerne ľahšie a rýchlejšie, ako na [...]

izrael synagóga

Zrútenie tribúny v synagóge si vyžiadalo najmenej dvoch mŕtvych a vyše 150 zranených

16.05.2021 21:52

Podľa starostu židovskej osady v Predjordánsku bola budova synagógy nedokončená a preto bolo zhromažďovanie ľudí v nej nebezpečné.

Nedeľa popoludnie, zápchy na hraniciach s Rakúskom

Tri hodiny v rade áut do Rakúska. Priechodu Jarovce - Kittsee je lepšie sa vyhnúť

16.05.2021 21:10

Vodiči, ktorí majú z hlavného mesta SR namierené do Rakúska, by sa mali vyhnúť diaľničnému priechodu Jarovce - Kittsee.

Vatican Pope

Pápež František vyzval na ukončenie bojov v Pásme Gazy aj Mjanmarsku

16.05.2021 20:30

Pápež František celebroval špeciálnu svätú omšu za obyvateľov Mjanmarska. Modlitba prišla v čase, keď vládnuca junta začala útočiť na mesto Mindat.

izrael ruiny bombardovanie gaza

Netanjahu odôvodnil nálet na budovu, v ktorej sídlili viaceré médiá

16.05.2021 19:50

Podľa izraelského premiéra malo v zbombardovanej budove kancelárie aj nepriateľské hnutie Hamas.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 9
Celková čítanosť: 40478x
Priemerná čítanosť článkov: 4498x

Autor blogu

Kategórie